Kredito unija ar bankas – kuo skiriasi paskolos teikimas?

Jau nuo senų laikų visuomenėje buvo priimta, kad iškilus finansiniams sunkumams reikia kreiptis į banką, kur bus suteikta reikalinga paskola ir kitos reikalingos paslaugos. Tačiau, dar prieš 150 metų buvo pradėtos steigti pirmosios kredito unijos, kurios siūlė labai panašias paslaugas kaip ir bankai. Nors tuo metu didelė dalis pastaraisiais pasitikėjo labiau, visgi kredito unijos ilgainiui įrodė, kad yra lygiai tokios pat patikimos ir vertos dėmesio. Deja, dažnam dar ir šiandien kyla klausimas kuo šios dvi įstaigos skiriasi.

Tradiciniai bankai yra naudingi tuo, kad dažniausiai siūlo palankias sąlygas tiems klientams, kurie gali įrodyti savo finansinį stabilumą. Jei norėtumėte pasiimti paskolą būsto pirkimui, jums reikėtų turėti bent 15% ar 20% nuo norimos pasiskolinti sumos. Jei norėtumėte statyti namą, bankas paskolą suteiktų tik tuo atveju, jei būtų pastatyta bent 40% iš jūsų turimų lėšų. Tačiau, bankuose dažnai palūkanos būna apytiksliai 3%.

Kredito unijos nuo bankų skiriasi tuo, kad suteikia klientui šiek tiek daugiau lankstumo ir stengiasi rasti individualius sprendimus. Imant paskolą palūkanos gali būti šiek tiek didesnės nei banke, tačiau jums gali būti suteikta didesnė suma būsto įsigijimui. Taip pat, ko gero, esminis bankų ir kredito unijų skirtumas yra tas, kad banke esantys pinigais yra disponuojama visame pasaulyje, o unijų – tik Lietuvoje. Tai gali suteikti papildomo saugumo tuo atveju, jei jums reikėtų skubiai atsiimti investuotus pinigus ar ištiktų kokie nors kiti finansiniai nesklandumai. Daugiau apie kredito unijos paskolas: https://www.vilniauskreditounija.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *